Cilj edukativne kampanje Dan crvenih haljina je podizanje svijesti javnosti o specifičnostima moždanog udara u žena, skretanje pažnje na pogubne posljedice zanemarivanja simptoma i na nužnu potrebu promjene načina života.
Sa Snježanom Link razgovarali smo prije dvije godine, nakon prvo moždanog udara. Potom su uslijedili i drugi i treći, u razmaku od svega nekoliko mjeseci. Uspješno se oporavila, a nedavno se vratila na poao. Povodom Dana crvenih haljina, prisjetili smo se njezine hrabre ispovijesti iz siječnja 2021.
U petak završava hvalevrijedna akcija Dan crvenih haljina kojom se podiže svijest o moždanom udaru kod žena. Tim smo povodom razgovarali s Ivanom Lončarević koja je u prosincu doživjela moždani udar i njezinom liječnicom Marinom Roje Bedeković.
„Moždani udar se može dogoditi svakome, u svakoj životnoj dobi i izuzetno je važno da žene brinu o sebi, o svojem vlastitom zdravlju i da sebe stave na prvo mjesto.“ – naglasila je prof. dr. sc. Arijana Lovrečić-Huzjan.
Snježana Link 48-godišnja je HR menadžerica koja je u rujnu prošle godine pretrpjela moždani udar. Fizički se uspješno oporavila, a za psihički oporavak kaže kako je mnogo teži. U cijelom procesu pomažu joj obitelj, prijatelji i kolege, a kroz akciju Dan crvenih haljina želi i drugim ženama pokazati da je oporavak nakon udara moguć, samo treba vremena i truda
5. veljače provodi se akcija Dan crvenih haljina kojom se želi povećati svjesnost o moždanom udaru kod žena, a tim smo povodom porazgovarali s prof. dr. Zdravkom Poljaković koja je skrenula pozornost na važnost promjene životnih navika na bolje, osvrnula se na simptome i posljedice moždanog udara kod žena te razinu osviještenosti o njemu u Hrvatskoj.
Cilj akcije Dan crvenih haljina je podizanje svijesti javnosti o specifičnostima moždanog udara u žena, skretanje pažnje na pogubne posljedice zanemarivanja simptoma i na potrebu promjene načina života.